Cross Jot Pad Star Wars – ve stylu Hvězdných válek

Firma Cross vyslala do světa tři designové typy inspirované Hvězdnými válkami. K mání je jak plnicí pero, tak propiska a zápisník s motivem Darth Vadera, robota C3PO a imperiálního vojáka – stormtroopera. Já jsem dostala k Vánocům sešit darthvaderovský.

Na první pohled zaujme Cross JotPad svým designovým provedením. Stříbřitá silueta sithského lorda nad logem franšízy na pogumovaném obalu zápisníku, jištění gumičkou a lesklý rožek s logem výrobce. Na rubové straně je znak Hvězdného Impéria.

JotPad je zkrátka ponurý a úsečný jako sám Darth Vader.

Předsádka je šedá s bílým řádkovaným rohem, kde si můžete napsat svoje iniciály. Žádné štráchy s tím.

A teď se již podíváme dovnitř. Tam nastává drobné zklamání, protože jsou za prvé řádky velmi úzké a za druhé nezasahují až ke kraji stránky, neboť je zde šedivý roh. Ten ale můžete použít k číslování stránek. Přijde mi ale, že zbytečně zabírá velkou plochu stránky, kde ještě mohly být řádky. Zápisník je opatřen i fešnou rudou záložkou, což je věc, kterou mám u zápisníků nesmírně ráda.

Test psaní perem dopadl bohužel tristně. Hroty F se zčásti propíjejí, jediný, který odolal, je EF Pilotu 78G. Silnější proto ani zkoušet netřeba. Už mi došlo, proč se tento zápisník prodává případně v setu s propiskou. Je samozřejmě fajn, že můžu používat alespoň nějaké pero, bohužel jsou ale možnosti těžce omezené.

Cross JotPad Star Wars je stylovka jako hrom, jen se hodí pro propisky a ne plnicí pera. Přesto je jeho design impozantní a kdekoliv ho vytáhnete, nepochybuji, že si zasloužíte pozornost. Připravte se ale sáhnout hlouběji do kapsy – tenhle mazlíček vyjde na skoro tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *