Field Notes – sviť Měsíčku, sviť!
Americká firma Field Notes vyrábí velmi pěkné zápisníčky a hlavně velmi pěkné limitované edice. Proto když jsem mohla využít nabídky objednat si něco z USA, krom jiného jsem se rozhodla pro tyto zápisníčky, aniž bych tušila, jaká paráda mi nakonec přijde.

V balení jsou tři zápisníčky, každý s mírně odlišnými matnými černými deskami, které ukazují Měsíc ve třech fázích (srpek, půlka a úplněk). Pod výsekem desek je obrázek Měsíce v plné kráse. Záda desek zdobí reliéfní podoba Měsíce, po které mne nesmírně baví přejíždět prsty. V útrobách zápisníčku najdeme velmi pěkné „bio“ Měsíce a hlavně pár informací z názvosloví a mytologie. Co mne osobně naprosto uchvátilo, jsou návody jak zabít vlkodlaka a jak se nestat vlkodlakem. Pro praktický život nedocenitelné, nemyslíte?

Jádrem každého zápisníku je papír a tak jsem i tento hned zkraje podrobila zkoušce. Vybrala jsem si pera s nejsilnějšími hroty, které mám, a to Kaweco Classic Chess Sport s B hrotem a Kaweco Student s BB hrotem. S uspokojením kvituji, že papír, ač je nevlídně šedavý (což je mimochodem úmysl, imitující měsíční prach) a nedosahuje takové krásy jako třeba krémový u Paperblanks, svou funkci splňuje naprosto skvěle, neprosakuje a písmena nekrvácejí. Papír není linkovaný, ani tečkovaný, jako třeba Rhodia, ale má návodné terčíky. Pří psaní si na ně člověk docela rychle zvykne. Co se mi hodně líbí, je fakt, že jsou notýsky secvakány černými sponkami, aby byl dojem vesmírné temnoty obklopující měsíc dokonalý.

Pokud bych se ještě někdy dostala k nějaké limitce nebo k zápisníkům Field Notes, všemi deseti po nich hrábnu, protože jsou praktické, přitom krásné, plné zajímavých a vtipných informací a hlavně s velmi kvalitním papírem, který odolá i těm nejmokřejším a nejsilnějším perům.

A na co ty tři notýsky budu používat? To ještě nevím, ale pravdou je, že jako u jiných limitek, které mi zůstaly v pařátcích, to bude něco velmi extrovního.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *