Robert Oster – krásné barvy Austrálie

Inkousty Robert Oster jsem poprvé a velmi zběžně zaznamenala na katovické penshow v roce 2017. Od té doby jsem v různých zahraničních skupinách četla na tyto inkousty velmi mnoho chvály. Ale přeci jen, vlastní zkušenost nic nenahradí. Nakonec jsem díky spolupráci s novým českým e-shopem měla konečně možnost dvě barvy této značky vyzkoušet a jak to dopadlo, se dočtete níže.

Inkousty Robert Oster jsou snadno rozpoznatelné už na dálku díky štíhlé tmavé lahvičce ozdobené zlatistou samolepkou. O jakou barvu inkoustu se jedná vždy napovídá samolepka přilepená na vršku víčka, což je velmi praktické, pokud máte více stejných lahviček například v šuplíku a nemusíte tak jednu každou vytahovat, aby se člověk podíval, po jakém inkoustu zrovna sáhnul.

Ze zcela praktického důvodu u lahviček inkoustu oceňuji široké hrdlo, skrz které půjdou naplnit pera skoro všech šířek. Robert Oster tuto podmínku splňuje. Objem lahvičky je 50 mililitrů.

První barvu, kterou jsem ozkoušela, je tyrkysový Fire and Ice. Jako testovací nástroj jsem zvolila transparentní pero TWSBI Eco s hrotem šířky M, protože je v něm inkoust pěkně vidět. Navíc se i v peru moc hezky chová, nezasychá, nehrudkuje a pero nemusíte ani po pauze ve psaní pracně rozepisovat. Fire and Ice nejen že při psaní velmi pěkně stínuje, ale navíc se při silnější vrstvě na papíře přelévá do zajímavé, tmavě růžové barvy.

Zato Aussie Gold, druhá testovaná barva, nevypadá při psaní nic moc, jen jako nanicovatá žlutá barva, kterou často najdete i u jiných výrobců. Jenže v tomto případě si stojí za to počkat. Aussie Gold totiž při zasychání, jak stárne, přechází do krásného, sytého zlatooranžového odstínu, který nakonec vypadá mnohem parádněji než na začátku.

I zde jsem zvolila pro testování pero TWSBI Eco, tentokrát s hrotem B a opět nemám k chování inkoustu žádné výhrady. V obou perech už mám oba inkousty Robert Oster několik dní a ještě nikdy mě nezklamaly, co se týče provozuschopnosti.

Mám hroznou radost, že se tak dobré inkousty jako jsou Robert Oster konečně dostaly do Česka a to díky e-shopu Atramentum. Ten právě otevírá, a kromě výše jmenovaných inkoustů v něm samozřejmě najdete i další zajímavé věci pro ruční psaní.

http://www.atramentum.cz

2 odpovědi na “Robert Oster – krásné barvy Austrálie”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *