Kaweco Student – pero nejen školou povinné

Na rozdíl od předchozích recenzovaných modelů jsem toto pero už měla v ruce a to při hromadné recenzi per této značky pro Penshop.cz. Už tehdy mne uchvátilo jeho provedení a ani cena mi nezabránila doufat v to, že si jednou pořídím svoje vlastní. A tak se stalo. Jaký tedy je model svým názvem prioritně určený pro lidi školou povinné?

Pokud si Studenta koupíte, vyfasujete krásnou kovovou krabičku, do které výrobce balí dražší modely ze své kolekce. Ta má reliéfní povrch a příjemný retrodesign. Vevnitř krom letáčku s návodem na použití a stříbřité samolepky s logem výrobce najdete výstelku s prohlubněmi do Z, kde sice leží jen jedno pero, ale vejdou se tam klidně dvě. Velmi vítaný bonus.

Model, který jsem v předtím testovala, byl doslova to samé v modrém (určitě neuhádnete, jaká je moje oblíbená barva, ha ha), jen mělo jiný hrot. Tehdy jsem psala EF, nyní jsem se rozhodla si pořídit kus se šířkou z opačného spektra nabídky a tak má tento kousek šťavnatý BB hrot. Zůstala jsem věrná provedení v transparentní modré, protože se dle mého jedná o nejatraktivnější provedení, které je na trhu k mání. Ostatní jsou z neprůhledného plastu a ani barev není na výběr málo, namátkou tyrkysově modrá, černá nebo dokonce žlutá, ale tmavomodrý průhledný plast je přeci jen něco jiného. Nejen že skrz víčko a tělo vidíme jak na hrot, tak úchop a konvertor, pokud si ho dokoupíme, na sluníčku vrhá hrozně hezké modravé stíny. Já si konvertor dokoupila a velmi se mi na něm líbí jemně mřížkovaný, průhledný závit. Je to drobná manýra, která nemá na funkčnost vliv, ale pod transparentní modrou působí o to efektněji.

Doplňky Studenta jsou všechny ze stříbřité oceli, kovový je i hrot s iridiovou špičkou. Vršek víčka je ozdoben kovovým znakem s logem firmy, na sponě si také přečteme, kdo pero vyrobil. Na druhé straně okraje víčka je bílým nápisem napsán typ pera a země původu. Kdybychom náhodou ztratili rychle paměť, je nám název výrobce připomenut ještě na masivním prstenci ve spodní části víčka, kde je krom roztomilých puntíků opět vyražena země původu. To víte, paměť je ošidná věc.

Úchop pera není kdovíjak dlouhý, ale drží se dobře, ač je z leštěné oceli a bez drážek, nijak výrazně neklouže.

Hrot je gravírovaný úplně stejně jako u modelu Classic Sport Chess, tak jak vidíte na obrázku, jen se liší vyraženým písmenem pro šířku pera. Bohužel u hrotů se silnější šířkou se někdy vylíhne nepříjemnost, zvaná „dětský zadeček“. Jde o vadu, která zabraňuje inkoustu protéct z hrotu k papíru, alespoň pro první sekundy ano. Bohužel i můj Student touto vadou trpěl, stačilo však lehce zabrousit a pero už potíže nedělalo. Zahraniční návody radí hrotem jemně přejíždět po brusných papírech Micromash, já takovou vymoženost nemám a tak si humpoláčtěji pomáhám jemným pilníčkem na nehty. A fungovalo to i zde.

Student má silnou, šťavnatou stopu a i když mám zpravidla drobné písmo, pomalu, ale jistě si pera se silnými hroty řadím mezi své oblíbence. Nejinak je to u Studenta, který je překrásný svým zpracováním, příjemný komfortem při psaní a teď už i spolehlivý svou funkčností. Nevadí, že už nejste dávno školou povinní, Student své úkoly splní všude. Stojí 1150,- Kč, s konvertorem o sedmdesát korun víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *