Papi pen Blue Hyacinth a Blue Brava – vysocháno na přání

Bylo nebylo, v jedné facebookové skupině se sešla banda nadšenců, které jistý šikovný člověk, říkejme mu třeba papi, nabídl, že vyrobí pera. Účastníci tohoto podniku si vyberou materiál, z kterého chtějí, aby pero bylo, taky hrot, co se barvy a šířky stopy týče, penízky se přesunou a bude se čekat, jak to všechno dopadne, přičemž zprávy z bojiště jsou v ceně.

On už ten výběr je věc naprosto neuvěřitelně pekelná, zvlášť když je k mání taková paleta vzorů a barev jako tady. Takže počítejte s tím, že pokud do takového dobrodružství půjdete, s výběrem strávíte několik hodin. Bez přehánění. Pak ještě hrot, který se vybíral zde. Hroty JOWO jsou dostatečně solidní a dobře zpracované, aby tam nehrozilo riziko nějakého nepodarku a velikost 6 je dostatečně rozměrná na to, aby v masivním peru nevypadala nepatřičně. Čerstvě jsou k výběru i barevné varianty, i když ty mohou působit dost kolotočářsky.

Jelikož je mou oblíbenou barvou modrá, volby automaticky padly tam. Po tvrdém boji jsem si vybrala materiály Blue Hyacinth a Blue Brava. Upřímně, jen jsem si vybírala hezké vzory, takže mne celkem překvapilo, jak v reálu opravdu ty materiály vypadají a chovají se. Zkrátka a dobře, nakonec můžete dostat příjemné bonusy navíc.

Blue Hyacinth je totiž nejen částečně perleťový, ale i poloprůhledný, takže je vidět do víčka, jak se tam otáčí hrot, když šroubujete. Je to blbinka, která nemá na funkci vliv, ale já se na ni hrozně ráda koukám. Blue Brava mne prvně zklamala, protože je oproti obrázku hodně tyrkysová, jenže taky oplývá perleťovým nádechem, vzor vypadá jak rozbouřené moře a na určitých ploškách přechází až do zelena. Paradoxně jsem z ní nakonec mnohem víc uchvácená než z Hyacinthu.

Pero má krom kovového hrotu i kovový úchop a prstenec se závity na víčku, takže je to celkem pořez. Tvar je jednoduše válcovitý, bez spony či rollstopu, což mi nevadí, protože je obě nosím v pouzdře a ta stručná tvarová čistota se mi zkrátka líbí. Čeho jsem se trochu bála, je výrazný schod mezi tělem pera a úchopem, ale zjistila jsem, že mi při psaní nevadí a nepřekáží. U obou per víčko na tělo nenasadíte a to pro mne byl zprvu trochu nezvyk. Jsou však dostatečně velká, že s nimi nemá problém ani velká mužská tlapa (ozkoušeno tátou), takže jediné, na co si třeba dát pozor, je víčka neztratit.

Hroty jsem si vybrala F (šedý) a M (černý), ovšem první už jsem si upravila ke komfortu svému a tak nemá tenkou stopu ani náhodou. Oba hroty píšou skvěle a velká výhoda je, že si můžete klidně další přiobjednat a měnit si je podle nálady.

Papi pera jsou tak skvělá nejen na psaní, ale i na kochání se a chlubení ostatním, hodně oceňuji možnost si vybrat jak materiál, tak hrot doslova na míru, což u českých výrobců není až takovou samozřejmostí. A jestli si myslíte, že jsou to poslední custom pera od papiho, která v mé sbírce zakotví, tak správně tušíte, že nebudou.

2 odpovědi na “Papi pen Blue Hyacinth a Blue Brava – vysocháno na přání”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *