Sailor Lecoule Rose Quartz – něžný námořník

Řekne-li se pojem japonská pera, hned vyvstanou na mysli tři značky – Pilot, Platinum a Sailor. V dnešním článku se budu věnovat jednomu ze základních modelů posledně jmenovaného výrobce, který dostal trochu záhadné jméno Lecoule. Možná to znamená zkomoleninu z francouzského le couleur, možná vůbec nic.

Model Lecoule není na českém trhu nováčkem, prodává se zde s krátkými přestávkami již několik let. Barevných verzí tohoto malého pera vznikla kvanta – s transparentním víčkem, koncovkou a bílým tělem, celotransparentní nebo aktuálně v kolekci Power Stone. Z té jsem si koupila pro mě, věčnou obdivovatelku modré, poněkud neobvyklou barvu – pastelově růžovou nazvanou Rose Quartz. Krom něj je k dostání i varianta modrá, červená, černá a krémová.

Povrch pera je hladký a takřka jednolitý, vyrobený z takzvané PMMA pryskyřice alias akrylátového skla, používaného například pro kryty čoček periskopů nebo střeleckých věží bombardérů. Ten doplňují strohé, avšak elegantní ocelové doplňky. U kolekce Power Stones vystoupí na sluníčku krásně perleťový povrch, který příjemně doplní v mém případě pastelově růžový lak. Víčko se směrem od ústí ke sponě zužuje a končí ploškou se znakem výrobce. Spona modelu Lecoule je plochá, s mírně vystouplým středem, ale pružná. Nechybí ani jednoduchý kovový prstenec u ústí víčka a bíle vytištěný název typu pera pod sponou. Na druhé straně víčka je vytištěna země původu.

Barel pera se mírně zužuje směrem ke koncovce, která je ozdobena tenkým ocelovým prstencem a zakončena velmi nepatrně vypoulenou ploškou.

Potěšující je, že i úchop je ve stejné barvě jako tělo a víčko pera, včetně perleťového odstínu. Je prost jakýchkoliv drážek, ovšem u ústí nad hrotem se prstencovitě rozšiřuje. Pro komfortní držení je úchop dostatečně široký. Model Lecoule patří mezi ty buclatější, disponuje šířkou 17 mm. Výška v zavřeném stavu činí 12,3 cm, s nasazeným víčkem 14 cm.

Hrot modelu Lecoule nevypadá nijak komplikovaně, prostá ocel s mělce vygravírovaným logem a vyznačenou šířkou hrotu, ale je naprosto skvěle vyladěný. Nepíše úplně extrémně hladce jako „po másle“, při psaní určitou zpětnou vazbu dává, ale škrabání se nedočkáte.

Sailor se v základu dodává pouze s bombičkou, takže pokud si budete chtít koupit inkoust, rovnou přibírejte i konvertor. Já tak učinila a jako sparingpartnera jsem pro Rose Quartz vybrala inkoust stejné značky – Sailor Shikiori Sakuramori. Bylo to příhodné, protože v době, kdy jsem si pero kupovala, zrovna kvetly sakury. Jak si spolu sedli, je vidět na ukázce psaní.

Po pár týdnech soužití mi rychle tohle buclaté pero přirostlo k srdci, i když jsem chvíli váhala, jestli nebyla tak něžná barva trochu přešlap vedle. Když vše shrneme, Lecoule je příjemný lehký psací nástroj s nenápadným, ale výborným hrotem a velkým výběrem barevných variant.

Model Lecoule stojí 1360,- Kč, konvertor 210,- Kč a 20 ml inkoustu Sailor (které ale patří obecně mezi ty dražší) seženete za 410,- Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *