Faber Castell Hexo – hliníkový šestihran

Němečtí Faber-Castell mají velmi široké portfolio zahrnující výtvarné potřeby velmi vysoké kvality, školní pomůcky, a i ty psací, včetně plnicích per. V dnešní recenzi si představíme poslední přírůstek v posledně jmenované skupině a to model, který dostal jméno podle svého tvaru – Hexo.

Šestihranné plnicí pero je vyrobeno z hliníku a díky tomu nabylo příjemné lehkosti, v zavřeném stavu váží 18 gramů, bez víčka a s bombičkou 12 gramů. Na výběr jsou tři barevné varianty – stříbrná, v barvě růžového zlata a celočerná.

Jak už název napovídá, víčko i tělo pera jsou buclaté, šestihranné a končí na vrchu i konci vypouklou ploškou. Tu vrchní zdobí vyryté logo výrobce.
Spona víčka je plochá a oproti lesklému povrchu těla vyvedena v matné úpravě. Zakončena je mírně se zvedajícím „zobáčkem“. Je dostatečně pružná.

Směrem dolů se tělo pera zužuje. Jeho povrch zdobí natištěné jméno a logo výrobce.
Víčko pera je zacvakávací. Pod ním najdeme hladký, z poloprůhledného plastu vyrobený úchop, který je dost široký pro pohodlné držení. Směrem k hrotu se úchop rozšířuje. Hexo lze krmit buď standardními evropskými bombičkami (já zvolila černé od stejného výrobce) nebo koupit klasický pístový konvertor.

Hrot černé varianty je vyveden ve stejné barvě. Jeho povrch je zdobený puntíky, logem výrobce a šířkou hrotu. Vzhledem k tomu, že se jedná o hrot velikosti 5, působí gravírování dost nahňácaně. Sám hrot proti ostatním, relativně mohutným částem pera vypadá značně legračně. Píše však skvěle a je výborně vyladěný, protože se jedná o hrot, se kterým se můžete setkat i u vyšších modelů.

Ne, že by Hexo nemělo i chyby. Tou první je, že se na hladkém hliníkovém těle hrozně dobře zanechávají otisky, takže budete pero dost často čistit hadříkem nebo kapesníkem. Tou druhou je malý nedoraz při zašroubování mezi úchopem a tělem pera, kde zůstává drobná vůle, a tak čtvrtmilimetrová škvírka. Pro mě osobně je to mírně iritující záležitost.

Faber-Castell Hexo je moderně designované pero s nízkou váhou, volbou tří barevných variant, sympatickou cenou pod tisíc korun, legračně vypadajícím, ale parádně píšícím hrotem a dvěma drobnými chybami. Pokud byste se s touto značkou seznamovali poprvé, je Hexo zajímavou možností, jak tak učinit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *